Урок позакласного читання в 2 класі

Рідна домівка, рідна сім’я, тут виростає доля моя

Мета:       Показати дітям значення сім’ї у житті людини.

Вчити дітей слухати співбесідника, говорити, читати.

Формувати навички правильного виразного читання.

Показати дітям значення сім’ї у житті людини.

Розвивати увагу, пам’ять, навички догадки по змісту.

Виховувати чуйність, доброту, людяність, бажання наслідувати  кращі зразки поведінки членів сім’ї.

Обладнання: тематична виставка книг, ребуси, дитячі малюнки, кольорові  капелюшки,    скринька

Хід уроку

  1.  Організація класу.
  2.  Повідомлення теми і мети уроку.
  • Я принесла сьогодні на урок скриньку. У ній знаходиться найдорожчий скарб планети Земля. Хочете побачити? (у скриньці – дзеркало)
  • Але не говоріть іншим про те, що побачили.
  • -Хто ж був у скарбничці?             Відповіді учнів – Я
  • Сьогодні у нас урок позакласного читання. А про що ми будемо говорити на   уроці, ви дізнаєтесь, відгадавши загадку.

Цифра ця усім говорить

Скільки днів до тижня входить

А як поряд стане я, то це буде вже (сім’я )

– Отже, тема уроку «Рідна домівка, рідна сім’я –  тут виростає доля моя».

– Прочитайте ще раз тему «Рідна домівка, рідна сім’я –  тут виростає доля моя»?

«Рідна домівка, рідна сім’я –  тут виростає доля моя»!

– Що ви «очікуєте» від сьогоднішнього уроку?

  1.  Вивчення нового матеріалу
  2. 1. Бесіда.
  • Кожен з нас живе у своїй родині, серед близьких і добрих людей. Тато, мама,та діти це – відгадайте ребус ( родина )
  • А дід, баба, дядько, тітка, дядькові і тітчині діти – рідня. А вся рідня, теперішня і давнішня – це рід. А рід до роду- це уже народ. (Демонструються кола «родина, рідня,рід, народ», накладаючи кожен на наступний.)
  • Від любові до своєї родини починається велика любов до свого народу, до своєї землі.
  1. 2. Робота з виставкою книг.
  • Ось виставка книг про сім’ю, родину. Вони є в нашій бібліотеці. Може хто читав ці книги?

–   Хто читав інші книги?

3.3. Гра «Незакінчені речення»

–   Підготуйтеся розповісти  про прочитану книгу за зразком.

Я прочитав книгу…

Це – … оповідання, казка, вірші.

ЇЇ автор …

У ній розповідається про …(На екрані демонструю.)

3.4. «Розійдіться, перемішайтесь, зупиніться»

– Утворіть пару з тим, хто найближче до вас і розкажіть один одному.

  1.   5. Обговорення прочитаних творів.
  • Чий сусід читав оповідання про маму? Про батька? Про дідуся чи бабусю?
  • А про братиків чи сестричок хто читав?
  • Кого ще ми вважаємо членами своєї сімї? Чи читали ви твори про них?
  1. 6. Опрацювання матеріалу збірника.

– А який твір про наших домашніх улюбленців ми читали у збірнику?

– Давайте пригадаємо твори, вміщені у збірник «Позакласне читання».

– Який твір із розділу сподобався найбільше? Чому?

– Хто виконав завдання, запропоноване у збірнику? (діти зачитують твір про маму)

  1. Опрацювання нового тексту

4.1.  Гра «Хрестики-нулики» ?       –  склад  ? – дати відповідь на питання

?   Твори якого письменника вам зустрічалися найчастіше? Назвіть їх.

?  Хто такий  Василь Сухомлинський?

? Що вишивала сестричка для братика у вірші Тама

Ри  Коломієць?

? У чиєї мами очі найдобріші, волосся … накрасивіше, руки….

? У якому творі діти не сказали правду бабусі і ви не вважаєте це поганим вчинком?

? Коли родина збирається за святковим столом?

І                ме        ни          ни     (склади вчитель записує неправильному порядку, діти утворюють слово «іменини», а потім записує його вертикально)

4.2. Словникова робота

– Поясніть значення цього слова   ( річниця від народження, особисте свято,яке припадає на день,у який церква відзначає пам’ять однойменного святого).

– Доберіть до кожної літери слова, які асоціюються у вас з цим словомі  і відповідають на  питання ЯКІ?

І деальні

Модні

Енергійні

Найкращі

И

Найвеселіші , найцікавіші

И

4.3. Оголошення твору

– Сьогодні ми читаємо твір В.Сухомлинського «Іменинний обід».

– І перевіримо, чи ваші асоціації підійшли до нього.

4.4. Читання частини оповідання  «Іменинний обід» В.Сухомлинського  вчителем.

– Про що може далі йти мова в оповіданні?

– Зараз дізнаємось, прочитавши оповідання до кінця.

4.5. Бесіда за прочитаним

– Чи справдились ваші сподівання?

– Чому іменини дівчинки не стали такими?

ФІЗХВИЛИНКА

4.5. «6 кольорових капелюшків»

Білий капелюшок    –      переказати текст

  Червоний капелюшок  – вибрати з таблиці почуття, які переживали під час     читання

Чорний капелюшок   –   що  поганого було у тому, що мама відмінила обід?

Жовтий капелюшок  –    що  позитивного  було у тому, що мама відмінила обід?

Зелений капелюшок –  Які пропозиції ви б дали дівчинці? Мамі?

  Синій капелюшок       –  Що означають для вас слова мами: «бути справжньою людиною»?

  • Не можна уявити собі життя без мудрих, лагідних, всезнаючих бабусь і дідусів. Це вони відкривають нам скарбницю звичаїв і традицій нашого

народу.  Ми маємо шанувати їх старість, допомагати їм.

4.6. Гра ” Початки – кінцівки ”

На сонці тепло,                       то буде тобі скрізь гладенько.

Без сім’ї немає                         той потіху знає.

Нащо клад, коли                      щастя на землі.

Хто бабусю має,                      а біля матері добре.

Шанує батька й неньку,          в сім’ї лад.

  1. Підсумок уроку.

– То чи можете ви дати відповідь чому тема нашого уроку звучить «Рідна домівка, рідна сімя, тут виростає доля моя»?

Висновок

– Від того, в якій родині живе кожна дитина, як виховують її батьки, злежить якою вона стане людиною, як складеться її доля.

– Діти,турбуйтесь про своїх рідних, любіть їх.

Найкращі дні для кожної родини –

Це дні, коли щасливі їхні діти.

Від вас залежить, скільки днів таких

Ви можете для них прожити.

Завантажити тут  Рідна домівка, рідна сімя

Please follow and like us:
Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.